Saten Alçı Astarı

saten-alcl-astarl_m

Güçlü bağlayıcı özelliği ve mikronize tanecik yapısı nedeni ile yüzeylere derinlemesine nüfuz ederek serbest tanecikleri bağlar ve uygulama yapılacak son kat boyanın yüzeye iyi tutunmasını sağlar. Ayrıca yüzeyin emiciliğini azaltarak son kat boyanın sarfiyatını azaltır. İç mekanlarda özellikle saten alçı vb. macun uygulamalarının üzerine çok ince bir kat halinde sürülmesi için geliştirilmiştir.

Kat sayısı:Tek kat

Kullanım detayları

Yüzeyleri hazırlama:

Özellikle saten alçılı yüzeyler, konvansiyonel sıva, brüt beton, gaz beton, alçıpan, , macunlu yüzey vb. yapı elemanlarının iç yüzeyleri için uygundur.

Boyama:

Uygulamanın çok ince bir kat halinde yapılması, kestirme yerlerinde üst üste binme yapmaması ve yüzeyde film oluşturmaması çok önemlidir. Aksi halde üzerine uygulanacak son kat boyada yapışma zayıflığı ve çatlamalar görülür.Saten Alçı Astarı uygulamasından 24 saat sonra üzerine su bazlı iç cephe boyaları ve kaplamaları kullanılabilir.

saatt

Kuruma süresi

Saten Alçı Astarı uygulamasından 24 saat sonra üzerine Marshall su bazlı iç cephe boyaları ve kaplamaları kullanılabilir.

firca
Kaplama Alanı

≈ 25 m²/L