Akrikor Silikonlu Astar

akrikor-silikonlu-astar_m

Su Bazlı, Silikonlu, Sıva, brüt beton, sunta, gaz beton, tuğla ve betopan v.b yapı elemanlarında son kat boya performansını tamamlamak, yapışmayı maximize etmek, üst kat sarfiyatını azaltmak amacıyla kullanılan şeffaf Dış Cephe Astarıdır.

Kat sayısı:1

Kullanım detayları

Yüzeyleri hazırlama:

Dış cephe kullanılımı içindir. Konvansiyonel sıva, beton, brüt beton, sunta, gaz beton, tuğla ve eski boyalı yüzeylerde kullanılır.

Boyama:

Uygulamanın çok ince bir kat halinde yapılması ve kestirme yerlerinde üst üste binme yapmaması ve yüzeyde film oluşturmaması çok önemlidir. Aksi halde üzerine uygulanacak son kat boyada yapışma zayıflığı ve çatlamalar görülür. Uygulama sırasında şeffaf olması nedeni ile nereye uygulandığının karışmaması ve uygulama yapılan yerlere tekrar uygulama yapılmaması için istenirse son kat su bazlı boyalardan maksimum %1 kadar ilave edilerek astarlama yapılabilir. Son kat boyanın fazla katılması şeffaf astarın işlevini yapmamasına neden olur. Bu nedenle fazla boya katmamaya özen gösterilmelidir. AKRİKOR SİLİKONLU ASTAR uygulamasından 12 saat sonra üzerine su bazlı, dış cephe, son kat boya ve kaplamalar kullanılabilir. Özellikle Akrikor Silikonlu Flat ve Akrikor Silikonlu Grenli onerilir.

saatt

Kuruma süresi

min 12 saat

firca
Kaplama Alanı

25 m²/L